:
Права нацменшин під час реформи Cуспільного: що маємо і до чого прагнемо?

Права нацменшин під час реформи Cуспільного: що маємо і до чого прагнемо?

13 грудня 2017

Голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія та член правління з розважальних питань Олександра Кольцова зустрілися з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром.

Учасники зустрічі обговорювали механізми дотримання прав національних меншин у процесі реформи структури НСТУ.

Ламберто Заньєр зазначив, що розуміє серйозність виклику, який стоїть перед Суспільним: просувати знання державної мови, з одного боку, і водночас зберігати простір для мов національних меншин. Верховний комісар ОБСЄ зазначив, що цінує прагнення ПАТ "НСТУ" зберегти мови національних меншин і всебічно гарантувати представникам нацменшин, котрі проживають на території України, доступ до інформації рідною мовою.

Зураб Аласанія наголосив, що зараз триває налагодження взаємодії з місцевими редакціями мовлення для нацменшин. У структурі НСТУ три філії виробляють контент мовами національних меншин. Одеська філія мовить молдовською, болгарською та гагаузькою, чернівецька філія – румунською, закарпатська – угорською, румунською, словацькою, ромською та русинською мовами. В структурі Суспільного ці редакції і надалі гарантуватимуть представникам мовних меншин доступ до інформації рідною мовою.

Окрема ситуація з російською мовою, оскільки таке поняття як "російська національна меншина" в Україні звучить досить незвично. До того ж етнічні росіяни, котрі проживають на території України, й ті, для кого російська мова є рідною, не вважають себе представниками національної меншини. В Україні немає проблем із доступом до інформації російською мовою, наголосив Зураб Аласанія. І Національна суспільна телерадіокомпанія, зокрема регіональна філія UA: ДОНБАС, яка працює на сході України, забезпечує відповідну частку мовлення російською.

"Суспільне репрезентує Україну як багатонаціональну державу. Для нас украй важливим є питання дотримання прав національних меншин. Усі громадяни України, незалежно від етнічного походження, мають право на доступ до об’єктивної та правдивої інформації про події в країні. І це одне із завдань суспільного мовника – забезпечити такий доступ для них рідною мовою", – заявив голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія.

Нагадаємо, це вже другий візит представників ОБСЄ до Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Читайте також: