:
День спротиву Криму російській окупації на UA: ПЕРШИЙ

День спротиву Криму російській окупації на UA: ПЕРШИЙ

23 лютого 2018

До Дня спротиву Криму російській окупації, 26 лютого, UA: ПЕРШИЙ підготував спеціальний ефір. Цього дня телеканал покаже тематичні документальні фільми про боротьбу за півострів, а також двогодинний телемарафон.

У лютому 2014 року ніхто і уявити собі не міг, що російські війська захоплять Крим, півострів буде анексовано, а на сході України розпочнуться бойові дії. 26 лютого 2014 року, тисячі кримчан просто вийшли на площу перед Верховною Радою Криму, щоб не дати депутатам проголосувати за приєднання Криму до Росії. Про те, як це відбувалося – у документальній стрічці "Крим. Незламний", яка вийде в ефірі UA: ПЕРШИЙ о 9:40.

Історію про те, як український корабель тікав з Криму від "зелених чоловічків", дивіться у документальному фільмі "Генічеськ", о 10:00. Дві доби у відкритому морі з екіпажем маленького, але гордого корабля, провів документаліст "Громадського Телебачення" Богдан Кутєпов. Навесні 2014-го росіяни забрали в України переважну більшість українського флоту. Старшому мічману Олександру Бойчуку теж запропонували перейти на бік Росії в обмін на соціальні блага. Командир "Генічеська" пообіцяв поміркувати і таким чином виграв час для маневру. Український екіпаж спробував утекти й угнати мінний тральщик. Та втікачів наздогнали на швидкісних катерах і жорстоко побили...

О 16:55 в ефірі UA: ПЕРШИЙ – стрічка "Есе про Крим", виробництва волинської філії ПАТ "НСТУ". Фільм розповідає про життя кримських татар, які зараз проживають на Волині. Зокрема, один з героїв – одинадцятикласник Луцької спеціалізованої загальноосвітньої школи №5 Руслан Халітов переміг на Всеукраїнському конкурсі учнівських есе із темою "Права людини і сучасні виклики України". У фільмі показано роздуми хлопця про сучасні події після анексії Криму...

Головний герой стрічки "Крим. Спротив", яка продовжить ефір о 17:20, – іноземний дослідник Джеймс, який приїхав на півострів вивчати багатонаціональні етноси, і випадково став свідком окупації півстрова Росією. Попри небезпеку вчений залишається у Криму, аби розповісти світові всю правду про ті події.

О 19:00 на UA: ПЕРШИЙ стартує спецефір до Дня спротиву Криму російській окупації. Ведучі – Данило Мокрик та Анастасія Рінгіс. Основні теми, на які говоритимуть протягом цього двогодинного телемарафону: як Україна втрачала Крим, хто і як протистояв окупації, як живуть ті, хто залишився на окупованій території, хто і як бореться за Крим зараз, і як та коли Україна повертатиме Крим назад? Під час ефіру на ці та інші запитання відповідатимуть гості студії – українські чиновники, представники Меджлісу кримських татар, а також українці, які живуть в окупації (через Skype-включення). Зокрема, до телемарафону приєднаються: постійний представник Президента в Криму Борис Бабін; заступниця Міністра інформаційної політики Еміне Джеппар; заступник міністра юстиції, який забезпечує представництво України в Європейському суді із прав людини Іван Ліщина; правозахисниця, президент Фундації "Відкритий діалог" Людмила Козловська; голова ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Алі Озенбаш включиться із Криму. Також під час ефіру глядачі побачать ексклюзивні інтерв’ю з високопосадовцями.

Читайте також: