українськарусский

Новости на Первом

У Києві відкрилася друга виставка кумедних іграшкових ведмедиків "Тедді-Ленд"

21 декабря 2012, 13:59  

Іграшка-ювіляр. Кумедний рудий ведмедик Тедді незабаром відзначить сторіччя. З початку двадцятого століття він став улюбленцем мільйонів дітей у всьому світі. Не обійшли увагою м'яку іграшку і українці - у Києві відкрилася друга виставка "Тедді-Ленд", де всі експонати - ручної роботи.

Про рудих ведмедиків - Ольга Скотникова.

Виявляється, зробити ведмедиків Тедді - ціле мистецтво!

Сто п'ятдесят майстрів з виготовлення м'яких звіряток і колекціонери привезли до Українського дому в Києві понад тисячу іграшок. На виставці - ведмедики з плюшу та оксамиту, штучного хутра і дерева, керамічні та порцелянові. "Мам" казкових звірів впізнати легко - у них сколоті голками руки. Ірина Мілецька раніше робила ляльки, а два роки тому її "накрила" Тедді-манія.

Ірина Мелецька, художник-теддіст:

- Зверушка как-то вообще нежданно-негаданно сделалась, а сотальные подстроились под нее. 

На найпростішого Тедді зі штучного хутра йде до сорока годин роботи. Двох однакових ведмедів не буває - запевняють майстри. Ірина - єдина українська майстриня, яка брала участь у великій токійській виставці м'яких іграшок. Там українських ведмедиків полюбляють найбільше. Дизайнери кажуть: раз на рік відправляють великі партії до Токіо. Тамтешні мешканці стомились від іграшок-кіборгів, наші ведмедики - душевніші. А ще іноземці із задоволенням беруть курси з виготовлення таких-от забавок.

Юлія Дмух, керівник арт-майтерні "Саморобки":

- У нас несколько здесь техник представлено. Вот это старинная техника - ватные игрушки. Их еще до революции делали. Я провожу курсы и обучаю людей делать такие игрушки. Нужна вата, проволока и клей - и вот такие забавные получаются медвежата.

Першого м'якого ведмедика-іграшку пошила та почала продавати дружина російського емігранта у США. Втім, жінка не запатентувала винахід. А от ім'я Тедді з'явилося через карикатуру на американського президента Теодора Рузвельта. Подейкують, він на полюванні загнав тварину, а потім проявив милосердя і не застрелив. Після виходу газети з малюнком "Тедді на полюванні" ім'я перекинулось на іграшку.

Автор: Ольга Скотникова. Оператор: Юрій Анісімов. Перший Національний

Выбрать дату Другие новости за этот день 

Календарь