українськарусский

Новости на Первом

У Мистецькому Арсеналі презентували виставку-ярмарок "Match Point 88: за мить до новго життя"

13 февраля 2013, 23:30  

Остання колекція радянської доби - візит Рейгана до СРСР, виведення військ з Афганістану, землетрус у Вірменії, сеанси гіпнозу від Кашпіровського та серіал "Рабиня Ізаура" - все це відбувалося 25 років тому, а нині експонується як сучасне мистецтво. У Мистецькому Арсеналі для журналістів презентували виставку-ярмарок "Match Point 88: за мить до новго життя". З неофіційного відкриття повернулась Ірина Заєць.

Востаннє ці картини та світлини можна віднести до сучасної культури. Цього року за мистецькми канонами збігає віха часу - 25 років - остання радянська доба. Виставка "Match Point 88" повторює назву знаменитого кіно Вуді Аллена, взяту з тенісної термінології - очко, яке вирішує кінець матчу.

Олександр Соловйов, заступник генерального директора Мистецького Арсеналу:

- В 88-м году было еще не ясно, куда все пойдет, в какую сторону. Понятно, что набирала обороты перестройка и так далее и так далее, происходили колоссальные изменения в общественной жизни, в том числе и в культуре.

У 88-му на всесоюзній виставці радянські художники вперше виставляли не соцреалістичні роботи. До фондів союзу художників зробили останню закупку- молодих авторів - Яблонської, Рижих, Ройтбута, Сільваші. 'Пан Тіберій добре пам'ятає цей високосний рік. На життя він заробляв діафільмами, малював у стіл.

Тіберій Сільваші, митець:

- Мені здається, что у нас було років 5-6, коли всі молоді, і ми теж люди займалися митсецтвом, а потім прийшли гроші.

Самі митці вже давно не бачили оригінали своїх робіт. Цей період дуже популярний у колекціонерів, картини 80-х важко придбати. Однак тут - майже все продається. Також організатори створили фотодокументальну експозицію та підбірку ретро-відео.

Наталія Заболотна,генеральний директор Мистецького Арсеналу:

- Для когось найкраще залишилоася там, в тому часі. Для когось новий час, який був уже в 92-му, дарував нову країну, можливо не ту, про яку мріяли, але у нас є шанс усе виправити, робити все можливе.

Ностальгія за часом знайшла вираження в іще одному проекті Fine Art Ukraine - Бебля, 19. Квартирні виставки. Жорсткі рамки соцреалізму у 70-х призвели до виникнення в Одесі нового культурного явища - напівпідпільних виствок в комуналках.

Як творилося це неофіційне мистецтво, писалися картини, облаяні радянською владою, можна не лише побачити в Мистецьокм арсеналі протягом 10 днів, а й почути від самих майстрів на серії персональних зустрічей.

Автор: Ірина Заєць. Оператор: Олег Казикін. Перший Національний.

Выбрать дату Другие новости за этот день 

Календарь

Сейчас в эфире

02:50
Х/ф "Последний рубеж"