українськарусский

Кіно

Бумбараш

Бумбараш

Режисер: Микола Рашеєв, Аркадій Народицький

Жанр: комедія

У ролях: Валерій Золотухін, Юрій Смирнов, Наталя Дмитрієва, Катерина Васильєва, Олександр Хочинський, Лев Дуров, Олександр Білина, Леонід Бакштаєв, Роман Ткачук, Лев Перфілов, Микола Дупак, Олександр Філіппенко

Країна: Україна, СРСР

Рік: 1971

Cкінчилася перша світова війна. З фронту повертається до рідного села солдат Семен Бумбараш. Він вдосталь навоювався і мріє про тихе мирне життя і просте селянське щастя. Три роки не був він у рідних краях, де полишив наречену Варю, брата, коня і свою половину батьківської хати.  Після непростої і неблизької дороги Бумбараш нарешті дістався рідного дому. Через помилкову "похоронку" рідні й односельці давно вважають його загиблим. Півхати брат забрав собі, коня продав, Варвара вийшла заміж за місцевого багатія Гаврила, а за Бумбарашем відслужили панахиду, і тепер ніхто не хоче визнавати, що він живий.

У країні - громадянська війна, і в його крихітному селі влада змінюється кожні півдня: червоні, білі, анархісти, бандити, знову червоні, а за ними знову білі і так до нескінченності ... Серед усього цього хаосу Бумбараш намагається влаштувати своє життя і особисте щастя.

Цікаві факти про фільм "Бумбараш"

Спершу передбачалося, що головну роль гратиме Михайло Кононов, але в результаті вона дісталася Валерію Золотухіну.

Картину знімали в Україну, в Канівському районі Черкаської області - неподалік від тих місць, де в 1941 році воював і загинув Аркадій Гайдар. Зараз місця, де проходили зйомки фільму "Бумбараш", "пішли" під воду: в 1970-х роках там було створено Канівське водосховище.

Відкриває картину епізод польота Бумбараша на повітряній кулі. "Політ" знімали за допомогою підйомного крана, до якого була підвішений кошик, де сидів Валерій Золотухін.

Фільм ледь не заборонил цензори, які угледіли в ньому "знущання над ідеалами революції". Ситуацію врятував син Аркадія Гайдара - Тимур Аркадійович Гайдар, на той час - морський офіцер, відомий письменник та журналіст. Він сказав кіночиновникам: "Цей фільм можна назвати першою батьківській картиною!"

Коней, яких для зйомок було потрібно кілька десятків, в сусідньому колгоспі "вибивав" Роман Ткачук: артист користувався великою популярністю завдяки своїй ролі пана Владека у програмі "Кабачок" 13 стільців "".

Чудові пісні, які звучать у фільмі були написані композитором Володимиром Дашкевичем на вірші Юлія Кіма. Проте в титрах вказано псевдонім Кіма -  "Юрій Михайлов", тому що в той час в той час поет був в опалі у радянських чиновників.

Залишити коментар Коментарі (3)

Ваше ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Коментар
Поле обов'язкове для заповнення
Захисний код
Ви ввели невірний захисний код
pcfvtnmw 17.01.2012, 16:53 відповісти

Ycoyo9 uzpteupyufeo

syurojkvns 16.01.2012, 10:30 відповісти

KWzcNi ffwhawqasozf

Kaeden 15.01.2012, 14:21 відповісти

Right on-this helped me sort thgins right out.

Нове на сайті