українськарусский

Новини на Першому

На Волині перепоховали останки майже 400 загиблих під час Другої світової війни

3 грудня 2012, 16:59  

На Волині перепоховали останки майже 400 загиблих під час Другої світової війни. Їх знайшли археологи на старовинному городищі у місті Володимир-Волинський. Тих людей розстріляли, стверджують фахівці. Щоправда, хто це зробив, оприлюднювати не поспішають. Очікують остаточних висновків антропологів та істориків.

На міському кладовищі - панахида. Тут священики усіх конфесій, представники товариств нацменшин та громадськість.

У двох великих ямах труни з останками майже 400 загиблих. Ще три роки тому масове поховання виявили волинські археологи. На старовинному городищі вони досліджували місце, де у 14 столітті був замок польського короля Казимира Великого.

Сергій Панишко, заступник директора з наукових питань ДП "Волинські старожитності":

- І коли ми почали досліджувати ці фундаменти, заглиблюватися глибше, ми натрапили на поховання, на довгу траншею. Це суцільний завал кісток, прямо тіл кістяків. 

За два роки розкопок археологи знайшли останки більш як 800 чоловік. В основному там були поховані літні люди, жінки та діти різних національностей. Усіх було розстріляно, ймовірно у 41 році. Хто це зробив, археологи можуть тільки припускати. Останнє слово за антропологами та істориками.

Михайло Вашета, науковий співробітник ДП "Волинські старожитності":

- Зброя використовувалися, найшвидше зброя німецького виробництва. Сходимося на тому, що це є громадяни другої Речі Посполитої. Тобто, вже станом на 39 рік ця територія буде вже окупована - приєднана до РС і власне вже у 41 році стався цей злочин.

Серед знахідок у похованнях гільзи німецького виробництва, монети, ґудзики та кокарда. Вони могли належати польському морському офіцеру. Особистих речей небагато. Одна з них - годинник.

- То є корпус швейцарського годинника, от тут вибитий його виробник власне. Він є білого металу із позолотою, містить пробу, містить показники позолоти. Тобто, цей годинник вказує на те, що розстріляні були люди доволі таки забезпечені.

Археологи переконані, закатованих тут людей може бути кілька тисяч. Тому навесні пошукові роботи відновлять.

Автори: Любов Марченко, Олександра Фетисова. Оператор: Юрій Фетисов. Перший Національний.

Обрати дату Інші новини за цей день 

Календар