українськарусский

Новини на Першому

Голографічна Вітні Х'юстон із концертним туром в Україні

6 лютого 2013, 20:10  

Сильніша за смерть. Легендарна Вітні Х'юстон із концертним туром в Україні. Щоправда, голографічна. Українські дизайнери відтворили образ співачки із характерними манерами, мімікою та жестами. Вона заспіває лише одну пісню - свій найвідоміший хіт із "Охоронця". Ірина Заєць повернулася із 3D-концерту.

Цей концерт відрізняється навіть самою репетицією. На сцені концерт-холу немає артистів. Організатори тестують зображення поп-діви та світло. Комп'ютерний образ Вітні Х'юстон покадрово створили харківські дизайнери. Спромоглися відтворити не тільки міміку та жести, а й текстуру сукні.

Олександр Недбаєв, режисер:

- Мы отсмотрели более 120 часов видеоматериалов с Витни, смотрели, как она себя вела, в каком возрасте она была самой эмоциональной, мы выбрали ее в возрасте 35 лет, она выйдет на сцену в белом платье. 

Ідеї концертів із 3D-голограмою артиста - вже два роки. Першими запропонували японські програмісти. Вони створили стереоспівачку Хацуне Міку. Потім у тримірному зображенні перед публікою постали Дженіфер Лопез, Леді Гага та Мерайа Кері, яка у такий спосіб давала передноворічний концерт одночасно в п'яти країнах світу. Згодом, вигадливі продюсери стали "оживляти" і покійних легенд. Уже заспівали Фреді Меркюрі, Бітлз та репер Тупак.

Над Вітні Х'юстон українські розробники працювали декілька місяців.

Тетяна Гончарова, керівник проекту компанії-розробника 3D-голограми:

- Мы используем так называемый "вижуал интертеймент", то есть мы используем материалы обратной проекции, которые задерживают в себе нужное количество света, выдавая зрителям иллюзию того, что изображение находится в воздухе.

Розробка повноцінного голографічного шоу обходиться недешево - близько двохсот тисяч доларів. Українські креатори зекономили - весь концерт Вітні Х'юстон відтворить її шанувальниця Лєна Штефан. Легенда ж підхопить українську співачку наприкінці, із приспівом.

Лєна Штефан, співачка:

- Когда мне предложили, что вот было бы неплохо сделать концерт памяти Витни, я с удовольствием согласилась, для меня это большая честь.

А от співак зі стажем Олег Скрипка за таке б не взявся. На концерт прийшов поцікавитися, що воно таке - 3D-голограма.

Олег Скрипка, соліст гурту "ВВ":

- Наприклад зробити концерт Київ-Лондон і заспівати разом з U2, з кимось. Ми тут, тут їхня голограма, а там наша голограма. Таким чином було б цікаво, но з живими людьми.

Підсилити ефект присутності Вітні Х'юстон мав її продюсер, відомий композитор Нарада Майкл Волден. Він же і узгодив українську співачку, що вторитиме легенді. Однак, за день до концерту, зі скандалом відмовився від участі, попередньо отримавши чималий аванс.  

Сергій Устюгов, продюсер:

- Понятно, что это уже останется за концертом, мы будем решать эти наши внутренние вопросы, но остался очень неприятный осадок.

Натомість організатори знайшли у Києві людину, яка особисто знала Вітні Х'юстон. Пан Мохамед - сенатор нігерійського парламенту.

Мохамед Хенкасі, сенатор парламенту Нігерії:

- Я щасливий, що маю тиждень у Києві, що я зупинився тут, в час, коли запланований концерт і зможу ще раз побачити Вітні.

Ті ж, хто Вітні Х'юстон не знав особисто, за коротке "побачення" із зіркою виклали від 200 до 600 гривень.

- Я думаю, если бы она приехала в Украину, это было бы намного дороже.

Однак, після половини концертної програми, глядацький оптимізм почав вичерпуватися. Цікавіше стало в телефоні та холі зали.

- Чесно, вона мене не вразила, я не бачу там 3D, на жаль, ні. Можливо, в мене не досить вдале місце огляду, але вона мене не вразила.

Після столиці комп'ютерна Вітні із туром поїде по Україні та на одну хвилину майже жива вийде на сцени Дніпропетровська, Донецька та Одеси.

Автор: Ірина Заєць. Оператор: Юрій Анісімов. Перший Національний

 

Обрати дату Інші новини за цей день 

Календар

Зараз в ефірі

03:55
Д/с "Неповторна Корея" Дивитися онлайн