українськарусский

Новини партнерів

Рідкісні малюнки Піранезі зустрілися на виставці вперше за більш як 200 років

17 лютого 2013, 05:06  

У лондонському музеї сера Джона Соуна відкрилася виставка Джованні Баттісти Піранезі. На ній представлено 17 рідких малюнків італійського художника та архітектора, що зображують античні храми Пестума.

Про це повідомляє The Guardian.

Піранезі, який присвятив 25 років створенню гравюр-офортів з видами античних споруд, виконав ці пейзажі незадовго до смерті в 1778 році. Руїни трьох храмів зображені у типовій для італійського графіка експресивній манері. Контраст вічності багатовікових будівель і нагальних турбот сільських жителів створює драматичний ефект.

Із 17 малюнків, представлених в експозиції, 15 належать зборам музею сера Джона Соуна, ще два взято напрокат у голландського Державного музею і Національної бібліотеки Франції. Малюнки, які ніколи не виставлялися разом, були ескізами для серії офортів "Види Пестума", надрукованої після смерті Піранезі.

Пестум - антична колонія греків недалеко від сучасного Салерно, заснована у VI столітті до нашої ери. У IX століття під час арабського вторгнення в Італію Пестум був розорений.

Залишити коментар Коментарі (0)

Ваше ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Коментар
Поле обов'язкове для заповнення
Захисний код
Ви ввели невірний захисний код

Коментарів немає. Ваш може бути першим.

Обрати дату Інші новини за цей день 

Календар