Як повідомляє СТБ, у 33 випуску «МастерШеф 17» визначили двох суперфіналістів сезону. За місце у вирішальному етапі боролися Валерія Смішко, Ігор Зарудній, Аліна Кузьменко та Микита Сновида.
У випуску учасники пройшли два конкурси. Після кожного з них один кулінар залишав кухню, а фінальна двійка отримувала право представити власні ресторанні концепції у суперфіналі, пише Перший Новинний.
Правила 33 випуску «МастерШеф 17»: двоє учасників мали залишити кухню
На початку ефіру судді пояснили, що випробування одразу відсіють двох учасників. У першому конкурсі проєкт мав залишити один фіналіст, у другому — ще один.
Ектор Хіменес-Браво озвучив правила випуску перед початком боротьби:
«Ми розпочинаємо епізод, за результатами якого визначиться ім’я переможця чи переможниці. План такий: суботній ефір — два конкурси. У першому нас полишить один із вас, у другому — ще один. Відповідно вже в неділю глядачі побачать побудовані вами ресторани та, що важливіше, ваші суперфінальні сети лише двох із вас».
Перший конкурс із гречкою: хто не впорався із завданням суддів
Першим завданням стала робота з гречкою. Учасники могли готувати будь-які страви, але кожна нова подача мала по-іншому розкривати цей продукт.
Судді пояснили, навіщо дали фіналістам саме таке випробування:
«Це ми зробимо для того, щоб у вашій голові не залишилося жодної забутої думки на тему: “А що ще я можу приготувати, аби здивувати суддів?”. І тільки тоді можна буде наповнити її думками про суперфінальне меню».
Час на приготування не обмежували. Якщо страва відповідала рівню півфіналу, учасник проходив далі та підіймався на балкон. Коли внизу залишалися двоє, вирішувала перша вдала подача.
Судді окремо наголосили на цьому правилі перед конкурсом:
«Коли внизу залишаться лише двоє і один із них принесе гідну страву, ми не будемо чекати, поки інший доготує свою. Хто залишиться останнім — покине кухню».
За результатами першого конкурсу «МастерШеф 17» залишила Валерія Смішко.
Другий конкурс із монопродуктом: за що боролися Микита, Ігор та Аліна
Після першого вильоту на кухні залишилися Микита Сновида, Ігор Зарудній та Аліна Кузьменко. У другому конкурсі вони мали створити моностраву з одного головного продукту.
Перед завданням судді підкреслили, що тепер усе залежить від роботи з монопродуктом:
«Сьогодні на цій кухні є лише ви, бажання потрапити до суперфіналу та один монопродукт».
За правилами, 80% страви мав становити один інгредієнт у різних техніках і текстурах. Аліна та Микита обрали буряк, а Ігор зробив ставку на креветку.
Аліна Кузьменко та Микита Сновида стали суперфіналістами «МастерШеф 17»
Після дегустації судді вирішили, що найменше їх переконала страва Ігоря Заруднього. Він покинув «МастерШеф 17» за крок до суперфіналу.
До суперфіналу «МастерШеф 17» пройшли Аліна Кузьменко та Микита Сновида. Саме вони у фіналі представлять власні ресторанні концепції та суперфінальні сети.

Фінал «МастерШеф 17» покажуть 28 червня о 19:00 на телеканалі СТБ.
Нагадаємо, раніше ми писали про прем’єру скандинавського нуару «Кривава жертва» у серпні 2026 року.
