українськарусский

Новости на Первом

Сьогодні - День звільнення Одеси від нацистів

10 апреля 2013, 13:53  

Сьогодні - День звільнення Одеси від нацистів. Напередодні місцевим пошуковцям вдалося встановити особу одного із загиблих солдатів, що визволяв місто 69 років тому. Останки 15-ти воїнів - знайшли на берегах Хаджибейського лиману, де точилися найзапекліші бої. Родичі загиблого приїхали з Дагестану, щоб вклонитися його подвигу й забрати останки додому.

Пошукові роботи проводили поблизу села Холодна Балка. Саме тут і вирішили передати останки загиблого Сайфутдина Кураєва його родичам. Солдат виявився родом з дагестанського села Салта. Знайдений медальйон перевірили криміналісти з Міністерства внутрішніх справ і з майже 100-відсотковою вірогідністю підтвердили, що він належить сержанту Кураєву. Як розповіли його близькі - він брав участь у російсько-фінській війні, працював у школі, а в 41 році добровільно пішов на фронт. Родичів загиблого Одеський військово-історичний клуб розшукав на його Батьківщині.

Сергій Удалов, президент військово-історичного клубу "Військова доблесть":

- У нас в прошлом году были найдены останки 15 солдат. Из них были один именной, и мы нашли родственника, не просто родственников, а племянников родных. И один из племянников был назван в честь Кураева Сайфутдина, который погиб, защищая нашу с вами любимую Одессу.

Родичі захотіли поховати загиблого бійця поряд з могилами батька і брата. Впродовж року готували офіційні папери і напередодні дня визволення Одеси близьким передали останки, бойову каску та капсулу з документами Сайфутдіна Кураєва.

Курамагомед Кураєв, племінник загиблого:

- Это очень важное событие для нас, для всего Дагестана, для всех родственников, которые ждут нас сейчас и услышали это событие. Прошло столько много лет окончания войны, и вдруг обнаружив останки здесь. Нам когда сообщили, мы были безмерно рады и в то же время горды за своего дядю. Куда мы не обращались, в Министерство обороны, нам говорили, что он без вести пропал.  

З рідного села Сайфутдина на фронт пішло 153 людини, 93 з них або загинули, або вважаються зниклими безвісти. Тепер на військовому кладовищі на одну безіменну могилу стане менше.

Автор: Любов Марченко. Оператори: Віктор Весілик, Юрій Весілик. Перший Національний.

 

Выбрать дату Другие новости за этот день 

Календарь

Сейчас в эфире

05:55
Гимн Украины Смотреть онлайн